skip to Main Content
خرید اینترنتی کوره القایی فرکانس بالا برای بریزینگ

خرید اینترنتی کوره القایی فرکانس بالا برای بریزینگ

بریزینگ القایی یکی از روش های پرکاربرد اتصال فلزات است. در این روش دو فلز که میتوانند از جنسهای متفاوتی انتخاب شوند توسط یک ماده پر کننده (فیلر) به یکدیگر متصل می شوند. فرایند اتصال با ذوب مجدد و انجماد ماده پر کننده انجام می‌گیرد. در این مقاله قصد بررسی تأثیر فرکانس بر فرایند بریزینگ القایی را داریم و کوره القایی فرکانس بالا را با فرکانس پایین مقایسه می کنیم.

تأثیر فرکانس بر فرایند گرما دهی القایی

فرکانس یعنی تعداد رفت و برگشت های جریان در واحد ثانیه. هرچه فرکانس بیشتر باشد رفت و برگشت جریان در هسته القائی هم بیشتر خواهد شد. این فرایند باعث می شود سرعت گرمایش بالاتر رود. اما در عوض عمق نفوذ آن کاهش می یابد.

با این توضیحات می توان گفت که فرکانس پایین بیشتر برای گرما دهی آرام اما در حجم زیاد کاربرد دارد. برای مثال حوضچه های مذاب القایی فرکانس پائین (۵۰ هرتز) دارند. چرا که کار آنها حفظ درجه حرارت در حجم زیاد است و سرعت گرمایش مسئله مهمی نیست.

کاربرد کوره القائی بریزینگ فرکانس بالا در اتصال سر متل دریل

کاربرد کوره القائی بریزینگ فرکانس بالا در اتصال سر متل دریل

کوره القایی فرکانس بالا برای بریزینگ

در بریزینگ القایی هرچه فرکانس بالاتر باشد فیلر زودتر ذوب خواهد شد. اما باید توجه داشت که عمق نفوذ حرارتی آن هم زمان کاهش می یابد. اگر نیاز به اتصال قطعات خیلی ریز دارید (زیر ۵ میلیمتر) حتماً از کوره القایی بریزینگ با فرکانس بالاتر از ۲۰۰ کیلوهرتز استفاده کنید.

تکنولوژی مدار کوره های القائی فرکانس بالا می تواند از دو دسته زیر باشد:

تکنولوژی MOSFET

این تکنولوژی در ایران وارداتی است و تعداد کمی از تولید کنندگان امکان استفاده از آن را دارند. قیمت آنها به مراتب بالاتر بوده و اساساً کمیاب تلقی می شوند. اما در عوض این تکنولوژی توانمندی ایجاد فرکانس های نزدیک به ۵۰۰ کیلوهرتز را هم داراست.

تکنولوژی IGBT

این تکنولوژی که منشأ امریکائی دارد، در ایران وارد شده است و به طور وسیعی توسط تولید کنندگان وطنی استفاده می شود. قیمت تمام شده آن بسیار کمتر بوده و به طور کامل در ایران قابل تولید است. حداکثر فرکانس قابل تولید این تکنولوژی ۲۰۰ کیلوهرتز است و برای قطعات کوچک تا ۱ سانتی متر هم قابل استفاده است.

 

برای سفارش، خرید و مشاوره رایگان در  مورد هرگونه کوره القایی فرکانس بالا بالاخص کوره های بریزینگ القائی به قیمت کارخانه با ما در تماس باشید…

محمد طلائی زاده (۰۹۱۶۳۴۷۲xxx)

 

محمد طلائی زاده

دانشجوی دکتری مهندسی مواد در دانشگاه تهران. بنیان‌گذار متک هستم و علاقه‌مندم تا فعالیت‌های مرتبط با رشته مواد را در ایران گسترش دهم.

This Post Has 5 Comments
  1. با سلام من یک دستگاه سختکاری القایی برای انجام عملیات سختکاری سطحی میخوام ۸۰ کیلو وات چند آمپر برق لازم دارم البته با تکنولوژی igbt .تا شافت قطر ۲۰۰ و چرخ دنده ها را میخوام سختکاری کنم .آیا شما سازنده هستین با قیمت مناسب لطفا راهنمایی کنید

  2. سلام
    ممنون از جناب دکتر طلائی زاده عزیز که در نشر علوم برق و الکترونیک و مواد زحمت کشیدند و مطالب خوبی در مورد کوره های القایی در سایت خود قرار دادند،واقعا ممنون.

  3. سلام من برای گرم کردن مواد پودر داخل یک لوله ۴ اینچ تا دمای ۱۰۰۰ درجه نیاز به یک سیستم القایی دارم لطف کنید حدود قیمت و زمان تحویل را اعلام کنید و اگر سیستم خاصی هم به نظرتان میرسد بفرمایید

  4. سلام جناب دکتر
    کوره ۵۰ کیلویی فرکانس بالا و مدار قدرت ای جی بی تی تقریبا قیمت می فرمایین چنده
    خیلی ممنون میشم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

Back To Top
×بستن جستجو
جستجو