skip to Main Content
فولاد خوزستان صاحب معدن سنگ آهن شد

فولاد خوزستان صاحب معدن سنگ آهن شد

محمدکشانی مدیرعامل در همایش تدوین اهداف سال ۹۷ شرکت اعلام کرد:
شرکت فولاد خوزستان کارخانه دو و نیم میلیون تنی کنسانتره توسعه ملی سنگان را در مزایده خریداری کرد و با این معامله مهم، صاحب معدن سنگ آهن شد و گام مهمی در رویکرد تحول در تکمیل زنجیره ارزش فولاد برداشت.
به گزارش خبرنگار ما، محمد کشانی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان این مطلب را به عنوان مژده عیدی کارکنان و سهامداران در همایش تبیین اهداف و برنامه های عملیاتی سال ۹۷ فولاد خوزستان در اهواز اعلام کرد.
کشانی گفت: رویکرد صادراتی فولاد خوزستان را که در سالهای ۹۵ و ۹۶ عنوان صادرکننده برتر کشور در بخش تولیدات غیرنفتی را برای این شرکت به ارمغان آورده، در حقیقت استراتژی درستی بود که در عمل، نجات دهنده تولید داخلی بوده و بمنظور حفظ روند رو به رشد آمارهای تولید و کسب درآمدهای ضروری در شرایط بحران بازارهای داخلی اتخاذ شده است.
کشانی افزود: فولاد خوزستان، بزرگترین عرضه کننده شمش فولادی کشور با قدمت چهل ساله است که هیچ دسترسی به معدن و یا کارخانه تولید کنسانتره ندارد. وی با پیش بینی اینکه تهدید بالقوه تامین مواد اولیه و کنسانتره در دو سال آینده با توسعه ظرفیتهای تولید محصولات میانی در کشور افزود: هیات مدیره شرکت بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید دارد و برای فولاد خوزستان افزایش تولید به موازات نوسازی خطوط تا مرز ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتن در زیر سقف موجود از برنامه های مصوب شرکت است که به یاری خداوند و تلاش کارکنان دنبال می شود. کشانی گفت: فولاد خوزستان سعی دارد سهم ۲۵ درصدی خود را در تمامی سطوح تولید محصول و بازار داخلی فارغ از فولاد سازی طرح شادگان و پروژه های خارج از سقف، به هر نحو ممکن ایفا نماید.
گزارش خبرنگار ما حاکیست، مدیرعامل فولاد خوزستان خطاب به مدیران و کارشناسان حاضر در همایش یاد شده تصریح کرد: برنامه های شرکت رسیدن به صنایع بالادستی و پایین دستی حتما باید با توسعه خارج از سقف همراه باشد که از جمله موارد آن برنامه جدی ما برای خرید فولاد اکسین است.
محمد کشانی ضمن برشمردن موفقیتهای درخشان فولاد خوزستان در سال ۹۶ از جمله کسب عنوان صادرکننده برتر و سازمان سرآمد کشور با دریافت تندیس سیمین تعالی سازمانی و نیز تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کننده برای ششمین سال متوالی، همه این موفقیتها را مرهون تلاش و همدلی موجود میان مدیران و کارکنان بخش های بهره برداری، پشتیبانی، فروش و تامین دانست و از همه دست اندرکاران، معاونین و مدیران تقدیر و تشکر نمود.
در همایش تبیین اهداف و برنامه های عملیاتی سال ۹۷ شرکت فولاد خوزستان همچنین اعلام شد که این شرکت در سال ۹۶ بالغ بر سه میلیون ۷۶۰ هزارتن شمش فولاد تولید کرده است که بیش از ۷۳ درصد آن به میزان دو میلیون و ۷۰۰ هزارتن با رشد ۹۰ درصدی در ارزش و ۴۰ درصدی در تناژ نسبت به سال ۹۵ به بازارهای جهانی در ۱۷ کشور صادر شده است.
آقای کشانی همچنین اعلام نمود تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتن شمش فولاد به عنوان هدف تولید فولاد خوزستان در سال ۹۷ خواهد بود که با شعار مدیریت بهای تمام شده، تولید ایمن و سبز با رویکرد تحول در تکمیل زنجیره ارزش دنبال می شود.

سوسن حدادی

مدیریت کانال تلگرامی «اخبار متالورژی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + نه =

Back To Top
×بستن جستجو
جستجو